Samodzielny Publiczny Zespół Szpitali Pulmonologiczno-Reumatologicznych z siedzibą w Kup

Informacje o ośrodku

INFORMACJE  O  OŚRODKU


     Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej w Suchym Borze, będący od  1 września 2015r. w strukturach STOBRAWSKIEGO CENTRUM MEDYCZNEGO Sp. z o.o. z siedzibą w Kup od wielu lat prowadzi rehabilitację osób dorosłych i dzieci.

Jako jedyny na Opolszczyźnie posiada kontrakt z NFZ w zakresie rehabilitacji ogólnoustrojowej w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci.

     Ośrodek położony jest w lesie, na skraju ogromnego kompleksu leśnego. Atutem lokalizacji jest bliskość stolicy województwa - zaledwie 10 km, z różnymi atrakcjami dla dzieci (kino, zoo, teatr lalki i aktora itp.)     
     Ośrodek zajmuje się rehabilitacją dysfunkcji narządów ruchu spowodowaną przyczynami ortopedycznymi (wady postawy, skoliozy) i neurologicznymi (mózgowe porażenie dziecięce, dystrofie mięśniowe). Pacjenci Ośrodka mają do dyspozycji tężnię solankową,  kryty basen, szeroki zakres ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych oraz plac zabaw dla dzieci.
     Leczenie w Ośrodku trwa od 15-30 dni zabiegowych. Dziecko korzysta średnio
z 5 zabiegów rehabilitacyjnych dziennie przez 5-6 dni w tygodniu, według wskazań lekarza. Są to zabiegi z zakresu kinezyterapii, fizykoterapii, hydroterapii oraz masażu.
     Skierowanie na rehabilitację w Ośrodku może wystawić lekarz oddziału szpitalnego, poradni specjalistycznej oraz lekarz POZ w przypadku zaostrzenia schorzenia przewlekłego.
     W Ośrodku pracują profesjonalny zespół wykwalifikowanych i doświadczonych fizjoterapeutów.
     Przy ośrodku działa Zespół Szkół, w którym realizowany jest obowiązek szkolny. Istnieje więc możliwość  nauki w zakresie przedszkolnym, szkoły podstawowej  i  gimnazjalnej.


OŚRODEK REHABILITACJI LECZNICZEJ
W SUCHYM BORZE
ul. A. Pawlety 1


Kierownik: mgr Krystyna Kilian-Blaszczyk


Rejestracja: pon.- pt.: 7:30 -15:00.

tel. 77/40 65 466 lub osobiście.ZAKŁAD REHABILITACJI  LECZNICZEJ
Czynny: pon. – sob.: 7:30 - 19:00

tel. 77/55 03 901 lub osobiście.